* Informační cedule - Tanečnice vrchol

Přidáno dne 01. 11. 2007 (3779 přečtení); Petr Tryščuk

Informační cedule je umístěná přímo na vrcholu hory Tanečnice (pod směrovými cedulemi KČT).
Tato cedule pojednává především o pověstech, které vedly k pojmenování této hory a o starých "pohanských" rituálech.

* Informační cedule - Čertův mlýn

Přidáno dne 01. 11. 2007 (4468 přečtení); Petr Tryščuk

Tato informační cedule je umístěná přímo na vrcholu Čertova mlýna vedle turistického rozcestníku.
Cedule pojednává především o kamenném útvaru - čertově stole. Jsou zde zmíněny pověsti i odborné názory na Čertův stůl a je také zmíněno pojmenování tohoto místa.

* Informační cedule - Kněhyně

Přidáno dne 01. 11. 2007 (4859 přečtení); Petr Tryščuk

Informační cedule je umístěná v Kněhyňském sedle - na stromě, ve směru, kde kdysi vedla turistická stezka na vrchol Kněhyně.
Tato cedule pojednává především o přírodním bohatství vztahujícím se k hoře Kněhyni, o pověstech a především k pojmenování této hory.

* Informační cedule - mravenci rodu Formica

Přidáno dne 01. 11. 2007 (3619 přečtení); Petr Tryščuk

Informační cedulka umístěná vedle mraveniště, vedle modré turistické trasy směrem na vrchol Ondřejníku (Skalka) pojednává o místní lokalitě lesních mravenců rodu Formica a o jejich ochraně.

* Křest knihy o Robertu Matulovi

Přidáno dne 24. 08. 2007 (3295 přečtení); Petr Tryščuk

Robert Matula, poslední žijící člen paravýsadku Wolfram, čestný člen Vlasteneckého klubu byl nedávno poctěn čestným občanstvím města Ostravy. Na ostravské radnici se také 22.8.2007 odehrál křest knihy knihy pánů Klinky, Kolesy a Břečky „Robert Matula – parašutista skupiny Wolfram“.

<ab>Čajánkovy kasárna

* Události u Čajánkových kasáren

Vlastenecký klub si již několik let připomíná události z 14.3.1939 a také vybudoval vedle památníku svou velkoformátovou informační ceduli. V rámci natáčení příspěvku Události z regionu (Ostravsko) jsme byli přizváni a jménem Vlasteneckého klubu vystupoval náš předseda Petr Tryščuk.

Celý projekt | Garant: Administrátor | 4698 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

* Omluva

Přidáno dne 14. 03. 2007 (3318 přečtení); Petr Tryščuk

OMLOUVÁME SE VŠEM ČTENÁŘŮM A UŽIVATELŮM NAŠEHO WEBU ZA VÍCE JAK DVOUMĚSÍČNÍ VÝPADEK.
Poslední 4 měsíce je webhosting na www.superhosting.cz to nejhorší co jsme dosud na Internetu zažili a vřele Vám jej nedoporučujeme. зеленый кофе

* Výroční zpráva o.s. Vlastenecký klub pro rok 2006

Přidáno dne 28. 02. 2007 (3433 přečtení); Petr Tryščuk

Vlastenecký klub působil jako organizační jednotka v roce 2006 v České a Polské republice, v těchto městech: Brně (CZ), Děčíně (CZ), Frýdku-Místku (CZ), Praze (CZ), Budišově nad Budišovkou (CZ), Ostravě (CZ), Olštýně (PL) a Pile (PL). Svou činnost zaměřil především na kulturní, kulturněhistorické, turistické, vzpomínkové a ekologické aktivity.

* Doprava na Beltine 2007

Přidáno dne 27. 02. 2007 (3910 přečtení); Petr Tryščuk

Jako již tradičně, vydáváme se i letos na úžasnou keltskou oslavu a významný kulturní svátek Beltine.
I letos pojedeme autobusem (snad ke všeobecné spokojenosti) již pošesté. Tentokrát do Modré u Uherského hradiště. сувенирная продукция с логотипом

* Sněm 2005

Přidáno dne 01. 01. 2006 (3181 přečtení); Petr Tryščuk

V roce 2005 obdržel štafetu při organizování sněmu VK místní klub ve Frýdku-Místku. Sněm se konal v Kunčicích p.O. a připravený program se skládal z ekologické akce, turistických výletů, přednášky, besedy a kulturní akce.

index | 11-20 | předchozí | následující | Celkem 113 článků