Vlastenecká turistika

Autor: Petr Tryščuk <petr(at)v-klub.cz>, Téma: Turistika, Vydáno dne: 03. 04. 2005

Mohlo by se zdát zbytečné zakládat nové turistické spolky, když zde funguje celkem úspěšný a prospěšný Klub českých turistů. My sami se jejich akcí rádi účastníme a chodíme po stezkách, které právě oni udržují. Jsme připraveni jim také podle možností a svých sil kdykoli pomoci.

Ovšem my nehledáme na horách jen pohyb ale spíše bychom navázali na obrozenecké turistické spolky z 19. a počátku 20. století.
I proto v naší "nabídce" nechybí ani akce pro náročnější, jako jsou survivalové terénní výlety či horská turistika. V poznání krás naší vlasti a příjemné atmosféře (kterou garantujeme :-) sobě i jiným dokazujeme platnost vlastenectví a kamarádství.
Zatím se okruh návštěvníků našich sportovně - branných akcí pohybuje okolo 15 - 30 lidí v jednotlivých regionech. Na jednotlivé akce je to samozřejmě mnohem méně, ale vyrážíme i v 15ti členných skupinách. A některé akce mají již 10tiletou tradici.
Mnoho turistických akcí je také spojeno s další činností. Především se jedná o ekologii (ochrana a mapovaní mravenců, čištění lesa, řek) či historii (vyvěšování informačních vývěsek). V celku se snažíme mimo samotný požitek z přírody přinést během akce i něco poučného nejen pro sebe, ale i pro ostatní návštěvníky hor.