Vlastenecký klub Ostrava

Autor: Petr Tryščuk <petr(at)v-klub.cz>, Téma: Ostrava, Vydáno dne: 04. 04. 2005

Vlastenecký klub Ostrava vznikl v závislosti na potřebě Klubu Frýdek-Místek, mít v krajském městě svou pobočku pro organizování přednášek a besed. Přestože jsou besedy připravovány každý měsíc, klub Ostrava časem realizioval další velkou řadu nových projektů.

Sídlo: krajské město Ostrava
Oblast působnosti: okr. Ostrava, okr. Opava (region Ostravsko)
Vznik:3. leden 2002
Kontakt: Ostrava@v-klub.cz
Hlavní činnost: Turistika (Jeseníky), pravidelné přednášky, oslava Slunovratu, doprava na Beltine.

VK Ostrava vznikl 3. ledna 2002 při příležitosti zahájení zahájení pravidelného přednáškového cyklu, který již přinesl přes 30 zajímavých přednášek a besed.

Vlastenecký klub Ostrava v současné době provozuje nejnákladnější projekt sdružení - Oslavu Slunovratu na Slezskoostravském hradě a třetí nejnákladnější projekt - pravidelné přednášky.
V současné době má okolo 10 členů a velkou řadu příznivců v oblasti válečných veteránů a fandů II. odboje.