Sněm 2005

Autor: Petr Tryščuk <petr(at)v-klub.cz>, Téma: Organizace, Vydáno dne: 01. 01. 2006

V roce 2005 obdržel štafetu při organizování sněmu VK místní klub ve Frýdku-Místku. Sněm se konal v Kunčicích p.O. a připravený program se skládal z ekologické akce, turistických výletů, přednášky, besedy a kulturní akce.Předně jsme pro první příchozí připravili turistický výšlap na Ondřejník. Zavedli jsme kolegy na místa, kde již od roku 2002 provádíme záchranu a monitoring lesních mravenců rodu Formica.

Také jsme procházeli kolem z jedné z několika našich informačních cedulí - konkrétně věnované právě lesním mravencům.

Kromě dalšího (již výše nastíněného) programu byl na druhý (hlavní) den sněmu připraven koncert Tomáše Kočka & ORCHESTRU. Koncer se konal v malebné hospůdce U sestřiček za účasti asi 50ti posluchačů z řad členů a příznivců klubu (a několika našich hostů).

Po dvě hodiny nás oblažovala nejen nádherná muzika...


...ale i krása členek orchestru...


...až se několik z nás nechalo strhnout k tanci...


Závěrečný den sněmu byl zaměřen na turistický výlet na Morávku. Navštívili jsme nejen místa partyzánského odboje, ale i (tehdy ještě budoucí) trasu Naučné stezky Wolfram, kterou instaloval Klub F-M v roce 2006.


Na závěr jsme poseděli u ohně s kusem zvěřiny a i poslední z nás se vydakli do svých domovů. Za rok se budeme těšit na další setkání. Tentokrát asi na Šumavě.

chinese doll plant cat palm tree