Rozmístění informačních cedulí v Beskydech

Autor: Petr Tryščuk <petr(at)v-klub.cz>, Téma: Informační cedule, Vydáno dne: 02. 11. 2007

Vlastenecký klub ve svých projektech vždy dbal na projekty zabývající se informovaností veřejnosti.
Svou první informační cedulku jsme nainstalovali na Čertově mlýně už v roce 2002 a v roce 2003 jsme umístili další 3 cedulky na Ondřejník (Formica), Tanečnici a Kněhyni. V roce 2004 následovala velkoformátová cedule u Čajánkových kasáren.

Původní myšlenka A3 cedulek se tak následně (a trochu nečekaně) a také živelně rozrostla v myšlenku vlastní Naučné stezky paraskupiny Wolfram na Morávce. Přestože jsme zprvu přecenili vlastní možnosti, dosáhli jsme konečného cíle - 5 informačních cedulí.
Následovala druhá Naučná stezka na Podolánkách a další samostatné cedule.

Ještě máme v plánu instalovat nějaké další A3 cedulky a jednu naučnou stezku. Případně očekáváme i vaše nápady, kde bychom mohli instalovat další naše cedule.

UMÍSTĚNÍ INFORMAČNÍCH CEDULÍ INSTALOVANÝCH VLASTENECKÝM KLUBEM
- Moravskoslezský kraj / Beskydy -

Seznam cedulí:

Projekt "Tajemné Beskydy": - červené praporky

1. Tanečnice - vrchol
  2. Tanečnice - sedlo
  3. Čertův mlýn
  4. Kněhyně - sedlo
  5. Hrad Kozinec - - bude doplněna v roce 2007/2008
  6. Ondřejník - vrchol - bude doplněna v listopadu-prosinci 2007
  7. Ondřejník - Formica
  8. Godula - bude aktualizována v roce 2007/2008

Naše projekty a bádání v této oblasti neustále přinášejí pozitivní výsledky. Jak v informovanosti turistů, jejich spokojenosti (evidujeme desítky pozitivních reakcí), tak i na mnoha internetových portálech.
Jedním z výsledku naší dlouholeté činnosti projektu Tajemných Beskyd, je také upoutávka v Toulavé kameře, která byla vysílána 11.11.2007 na ČT1.

Samostatné informační cedule:

Naučné stezky: