* Sčítání šelem v Beskydech

Přidáno dne 20. 03. 2005 (3127 přečtení)

Každoročně se snažíme zapojit do akce na sčítání šelem. A to jak v termínech vyhrazených samotnou Chráněnou krajjinou oblastí, tak i během dalších turistických akcí.

Hned na úvod je třeba zdůraznit, že monitorování šelem je aktivita CHKO Beskydy a my se jen snažíme dle svých sil vypomoci. Proto zde nenaleznete žádné podrobnosti o stopování šelem, jejich taxonomii či výsledcích stopování. Podrobnosti a podklady získáte na CHKO Beskydy - www.schkocr.cz!

Beskydy jsou jediným pohořím v naší republice, kde se volně v přírodě vyskytují rys, vlk, medvěd a pravděpodobně i kočka divoká.

Ačkoliv jsme přes velkou snahu byly většinou neúspěšní, tak alespoň na jaře 2005 se nám povedlo najít stopy rysa ostrovida (Lynx lynx)na Velké Stolové (na fotkách).