Vyvěšení vlajky

* Vyvěšování české vlajky

Přidáno dne 20. 03. 2005 (2888 přečtení)

Každoročně si jako jednotlivci i jako sdružení připomínáme významná národní výročí vyvěšováním české vlajky. Z této slavnostní události se stal dnes spíše jen formální akt, což je velká škoda.
Tento projekt také podporuje celoroční vyvěšování české vlajky, jako pozitivního projevu vlastenectví, tak jako tomu běžné v jiných zemích.

Mezi data, která si zaslouží naši pozornost především svátek sv. Václava (28.9.), patrona země České a výročí vzniku Republiky (28.10.), či 8.-9. května při osvobození vlasti od nacismu. Naši zástupci se snaží, aby vlajka byla vidět i na méně obvyklém místě. Nejen tam, kde to nařizují zákony a kde to dělají povinně státní instituce. Proto je třeba i vynést naši vlajku, symbol naší státnosti třeba i na vrchol hory, aby jsme kolemjdoucím dokázali, že láska k vlasti dosud nezemřela.

Vyvěšování státní vlajky zahájil Klubu Děčín, který vlajku každoročně vyvěšuje nad Děčínem. Místa, kde bude náš prapor vlát, nijak nedefinujeme. Zvolené místo pro vyvěšení záleží na místních skupinách. To že bude vždy vybráno důstojné a odpovídající místo je nabíledni. V Děčíně se tak děje například v centru města.

Zobrazen celý projekt | Garant projektu: Mirek Červenka | Informační e-mailVytisknout článek