Vlastenecký klub Působnost VK
Hlavní stránka Seznam projektů a akcí Návštěvní kniha Ke stažení Mail VK     KLUB PATRIOTYCZNY   WOŚCOJSKI KLUB - górnoserbski   VLASTENECKÝ KLUB   DOMOVINSKI KLUB   ISAMAALINE KLUBI   HEIMATKLUB   HJEMLAND KLUB     ! ! ! KOSOVO JE SRBSKO ! ! !   Více  
roh   Projekty sdružení roh

roh   Další informace roh
+ Ke stažení


roh   Vlastenecký klub roh
IČO: 26528177
DIČ: CZ26528177

Sídlo:
Kunčice pod Ondřejníkem 114
739 13

Kontakt:
777 103 532
informace@v-klub.cz

Transparentní bankovní spojení: 5678956789/5500

© V-klub, 2002-2007

NAVRCHOLU.cz

TOPlist

bonprix

бонприкс

http://o-chae.com


Keltský Beltine

* Novodobý Beltine - Festivaly keltské kultury

Přidáno dne 31. 03. 2005 (2593 přečtení)


Beltine je starodávná keltská oslava jara, kterou my Slované známe či slavíme spíše jako pálení čarodejnic. Ovšem dnešní Beltine získává i jiný rozměr. Stejně jsou pojmenované Svátky keltské kultury a hudební festivaly pořádané Bratrstvem Keltů a na jejich stránkách také naleznete podrobnější informace a programy z předešlých akcí.

Na tyto svátky jsme se každoročně a od samého prvopočátku vydávali volně, jako přátelé. Ovšem postupně jsme "nakazili" stále další a další kamarády a kolegy, kteří se neustále přidávali. Tak vznikla myšlenka, netrmácet se složitě auty (a omezovat tak kulturní vyžití řidičů) a rozhodli jsme se raději zkusit vyrazit na Beltine autobusem.

Dlužno říci, že začátek byl krušný, ale již druhý rok jsme vyjížděli skoro zaplněni a tedy bez finančních ztrát. Každopádně jsou výlety koncipovány tak, aby byly neziskové a tady cenově co nejpřijatelnější. Oproti komerčním zájezdům vycházejí naše ceny za cestu o 50% méně a určitě je doprava s námi levnější než vlak.

Ještě je třeba podotknout, tyto autobusové výlety jsou pouze ze Severní Moravy Ostrava, Frýdek-Místek, Olomouc). Hlavn proto, že ten kdo na severní Moravě bydlí, dobře z vlastní praxe zná, že od nás je všude daleko.

Odpočátku bylo našim cílem nabídout místa v autobuse i nečlenům, což se nám i daří a v současné době jezdí ustálená skupina různých několika skupin fandů keltské kultury. Díky tomu je cestou na Beltine velká sranda a zábava. To samozřejmě nijak nezavírá možnosti novým zájemcům se přidat, protože každý rok je několik míst prázdných.

Proto jste každoročně srdečně zváni nejen na Beltine, ale i na společnou cestu na něj, plnou legrace a dobré nálady.


Zobrazen celý projekt | Garant projektu: Petr Tryščuk | Informační e-mailVytisknout článek

roh   Přihlášení čtenářů roh

Jméno (přezdívka)
Heslo


Úprava osobního účtu

roh   Zajímavé odkazy roh
Totalita - web proti totalitním systémům.
Vlastenci! na www
Web o Horní a Dolní Lužici.
Moravský vlastenecký etnofolk.

rodina.lv
Vlastenci


GNU redakční systém phpRS
GNU redakční systém phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.