Vlastenecký klub Působnost VK
Hlavní stránka Seznam projektů a akcí Návštěvní kniha Ke stažení Mail VK     KLUB PATRIOTYCZNY   WOŚCOJSKI KLUB - górnoserbski   VLASTENECKÝ KLUB   DOMOVINSKI KLUB   ISAMAALINE KLUBI   HEIMATKLUB   HJEMLAND KLUB     ! ! ! KOSOVO JE SRBSKO ! ! !   Více  
roh   Projekty sdružení roh

roh   Další informace roh
+ Ke stažení


roh   Vlastenecký klub roh
IČO: 26528177
DIČ: CZ26528177

Sídlo:
Kunčice pod Ondřejníkem 114
739 13

Kontakt:
777 103 532
informace@v-klub.cz

Transparentní bankovní spojení: 5678956789/5500

© V-klub, 2002-2007

NAVRCHOLU.cz

TOPlist

bonprix

бонприкс

http://o-chae.com


* Jak se vydařil Beltine 2002

Přidáno dne 22. 03. 2005 (2366 přečtení)

Kdo spolu s námi nebo po vlastní ose, navštívil letošní (2002) Beltine ve Valčově, jistě bude přesně vědět o čem chci nyní psát. Pro ostatní "Beltinem nepoznamenané" je dosud tento festival něčí neznámým nebo průměrným. Případně něčím negativním (jako kultem novopohanství či keltománií spojenou s eurocentrismem).

Obojí je špatně. Beltine je famózní započetí jara, plné ohňů, zpěvu, hudby, tance a veselí a v dané chvíli je jedno za "koho" tam jste. Všichni se naráz oprostí od svých občanských povolání a zařadí se do houfu ať už v kožešině z vlka nebo gotické zbroji (nepřesně nazývané brnění). Snad jen přilbice s rohy kazí pohled a náročnějšího posluchače (nemyslím "keltskou" helmici od Temže, ale paskvily dle hlouposti moderních ilustrátorů).
Ne jinak tomu bylo i letos. Pro mne však byl letošní rok něčím výjimečný. Rozhodl jsem se (konečně), že nebudu jen brečet nad tím, že Beltine na Severu Moravy nikdy neuvidíme a stejně jako Mohamed, i já se vydal nakonec k hoře (když hora nechtěla ke mně :).
Rozhodli jsme se domluvit a připravit autobus, který posbírá zájemce z co nejvíce koutů Severní Moravy, aby se nemuseli šíleně trmácet vlakem. K čemuž mě obzvláště motivovali lidičkové, kteří již několik let po sobě účast na Beltine podmiňovali jinou dopravou, než vlakem. Paradoxně, právě tito lidé nakonec stejně nejeli a jen tak potvrdili pravidlo, že kdo chce, pojede třebas i na oslu.
Věřím však, že pro nás ostatní byla doprava na Beltine ohromným časovým i finančním přínosem (krom nás samotných organizátorů) a také zdrojem nekončící zábavy již před i po skončení samotného svátku.

Celý příspěvek | Počet názorů: 0 | Přidat názor | Informační e-mailVytisknout článek

roh   Přihlášení čtenářů roh

Jméno (přezdívka)
Heslo


Úprava osobního účtu

roh   Zajímavé odkazy roh
Totalita - web proti totalitním systémům.
Vlastenci! na www
Web o Horní a Dolní Lužici.
Moravský vlastenecký etnofolk.

rodina.lv
Vlastenci


GNU redakční systém phpRS
GNU redakční systém phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.