* Nezávazná programová osnova

Přidáno dne 02. 04. 2005 (2273 přečtení)

Rada Vlasteneckého klubu definovala pro své potřeby obecně pojatou programovou osnovu, kterou schválil Sněm Vlasteneckého klubu jako nejvyšší orgán sdružení. Tato programová osnova je považována pouze za morálně závaznou.
Při rozdílném výkladu programové osnovy předkládá upřesňující výklad Rada V-Klubu.

Prosazujeme:

• Nenásilné obnovení vlasteneckého a národního cítění u všech věkových kategorií.
  • Podporu mladé generace především v oblasti zájmových kroužků a oddílů.
  • Celkové zlepšení životních podmínek všech občanů ČR a to především v oblasti kulturní a sociální.
  • Podporou sportovní, turistické a branné výchovy mládeže a pro obdobné spolky dospělých.
  • Přiměřené preferování národní historie a kultury, tak aby byly přístupné všem občanům.
  • Zachování a znovuoživení tradiční rodiny jako hlavního stavebního kamene národa a společnosti.
  • Zlepšení ekologické osvěty (zvláště na školách) a podmínek pro trvale udržitelný rozvoj společnosti.
  • Zabránit odlivu české inteligence do zahraničí a příliv imigrantů podřídit požadavkům OSN.
  • Přímou demokracii a používání referenda jako nejdemokratičtějšího politického nástroje.
  • Striktní odpor proti všem drogám a závislost způsobujícím činnostem.
  • Zachování plné suverenity ČR v oblasti politické, vojenské i ekonomické.

Celý příspěvek | Přidal: Petr Tryščuk | Informační e-mailVytisknout článek