Vlastenecký klub Působnost VK
Hlavní stránka Seznam projektů a akcí Návštěvní kniha Ke stažení Mail VK     KLUB PATRIOTYCZNY   WOŚCOJSKI KLUB - górnoserbski   VLASTENECKÝ KLUB   DOMOVINSKI KLUB   ISAMAALINE KLUBI   HEIMATKLUB   HJEMLAND KLUB     ! ! ! KOSOVO JE SRBSKO ! ! !   Více  
roh   Projekty sdružení roh

roh   Další informace roh
+ Ke stažení


roh   Vlastenecký klub roh
IČO: 26528177
DIČ: CZ26528177

Sídlo:
Kunčice pod Ondřejníkem 114
739 13

Kontakt:
777 103 532
informace@v-klub.cz

Transparentní bankovní spojení: 5678956789/5500

© V-klub, 2002-2007

NAVRCHOLU.cz

TOPlist

bonprix

бонприкс

http://o-chae.com


Oslava Slunovratu

* Slunovrat - slovanská oslava léta

Přidáno dne 02. 05. 2005 (2901 přečtení)


aktualizováno: V posledních letech jsme na Severní Moravě pociťovali absenci kulturní oslavy, která by se také zaměřila právě na naši slovanskou historii. Uspořádáním, pokud možno staroslovanského festivalu, jsme chtěli i my přispět ke kulturnímu dění v oblastech kde působíme. Primárním cílem však bylo a bude připomínat především slovanské kořeny a kulturu.


(STARO)SLOVANSKÁ OSLAVA SLUNOVRATU
18.-19.6.2004 – Slezskoostravský hrad – 10:30 až do rána

Záměrem této slavnosti, festivalu a doprovodných programů je připomenout a přiblížit občanům Moravskoslezského kraje hlubší tradice a návaznost na vlastní slovanskou historii.

Tato oslava je vedena v kulturně-vzdělávacím a zábavném duchu a není v žádném případě oslavou náboženskou ani prodejní.

 

Ze života starých Slovanů: Dlouhodobým cílem je vytvořit tuto oslavu v čistě staroslovanském (velkomoravském) duchu. Program je připravovaný s důrazem na dobovou autentičnost 6.-9. století tak, aby se nemíchaly historické skutečnosti, vybavení, oblečení, artefakty a ostatní dobové doplňky. To samé platí pro kulturní vystoupení (rituály, taneční či šermířské vystoupení). Při odborných posouzeních spolupracujeme také s odborníky z řad historiků a archeologů. Oslava je doplněna také o vstupy z období předvelkomoravského a období po zániku Velké Moravy, což je ale vždy uvedeno nebo řečeno.

 

Denní program je rozdělen na dvě splývající části a je po celou dobu doplněn živou hudbou:

Jeho první část je zaměřena na rodiny s dětmi, zájemce o historii a další návštěvníky, kteří mají chuť vidět a okusit život našich předků. Nedílnou součástí u první části je (u řemesel) možnost si je vyzkoušet na vlastní kůži a zároveň tak okusit náročnost denních prací (například při mletí obilí, výroby nekruhové keramiky apod.).

Mimo průběžné předvádění řemesel, bude pro návštěvníky možnost si vyzkoušet některé bojové techniky a rekonstruované středověké hry. Tyto hry budou z části přeneseny na moderované hlediště (v období mezi vystoupení jednotlivých kapel) a budou i hry o ceny. Pro rodiny s dětmi bude připravena řada dobových dětských her a motivačních soutěží.

V následují druhé části jde především o kulturní vystoupení, jako starodávné rituály, vystoupení tanečních a hudebních uskupení hrajících tradiční slovanskou, historicko-slovanskou a folkovou slovanskou hudbu. Jako host je vždy pozváno uskupení hrající keltskou hudbu.

Vstupné: Děti do 15 let v doprovodu rodičů mají vstup zdarma. Předpokládané vstupné na odpolední program do 17:00 hod. je ve výši 50,- a pro celý den (včetně večerního festivalu) 100,- Kč. Veškerý případný zisk půjde na neziskovou činnost a všichni pořadatelé (cca 30 lidí) se závazně vzdávají svého platu či honoráře. Dlouhodobým cílem je z případných příjmů budovat v MSK Living History aktivity – „středisko živé historie“.

Místo konání: Nově opravený Slezskoostravský hrad (Místní obvod Slezská Ostrava). Jedná se o velký a především hradbami a budovami ohraničený prostor. Sociální zařízení je zde i pro vozíčkáře. Vstup do areálu je lehce přístupný přes řeku od Černé louky (centrum Ostravy).

 


Zobrazen celý projekt | Garant projektu: Petr Tryščuk | Informační e-mailVytisknout článek

roh   Přihlášení čtenářů roh

Jméno (přezdívka)
Heslo


Úprava osobního účtu

roh   Zajímavé odkazy roh
Totalita - web proti totalitním systémům.
Vlastenci! na www
Web o Horní a Dolní Lužici.
Moravský vlastenecký etnofolk.

rodina.lv
Vlastenci


GNU redakční systém phpRS
GNU redakční systém phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.