Branné hry

* Branné hry

Přidáno dne 03. 04. 2005 (2695 přečtení)

Pro hodně náročné se v rámci Vlasteneckého klubu připravují i akce, které definujeme jako "branné". Tedy spíše fyzicky a psychicky náročnější. V rámci Klubu to platí taktéž - totiž výlety s naučným obsahem týkajícím se "boje o přežití v terénu" - rozdělávání ohně, získání potravy a další podobná témata. A navíc takto titulujeme všechny náročnější turistické akce, kde mají přístup jen ti fyzicky zdatnější a kde je cílem zdolat výsledku i na pokraji vlastních sil.

Občas jsme si také zahráli paintbal, i když je dnes mnohem méně času na tento druh zábavy.
Paintball je také ohromnou směsí fyzického a psychického tlaku činěného na člověka během malé chvilky. Tento tlak a nutnost spoléhat na kamarády nám umožňuje vychutnat si to, na co váleční veteráni nejraději vzpomínají - nad duch kamarádství a přátelství vyhnané do extrému pod tlakem války. Což nám paintball naštěstí poskytuje bez nutnosti působit jakékoliv "zlo."
Takovou pravidelnou akcí tohoto druhu jsou pravidelné zimní přechody Jeseníků, Fatry či jiných náročných vrcholů na sněžnicích.

Zobrazen celý projekt | Garant projektu: Petr Tryščuk | Informační e-mailVytisknout článek