<zz>Frýdek-Místek

* Vlastenecký klub Frýdek-Místek

Přidáno dne 04. 04. 2005 (3059 přečtení)

Vlastenecký klub Frýdek-Místek vznikl hned po jednání s Klubem Děčín a zahájil svou činnost 28. října vyvěšením státní vlajky a vysazením lípy. Klub Frýdek-Místek byl vlastně postaven na turistických aktivitách, které mají tradici od roku 1997.

Sídlo: okresní město Frýdek-Místek
Oblast působnosti: okr. Frýdek-Místek, okr. Nový Jičín (region Ostravsko)
Vznik: 28. října 2001
Kontakt: Petr@v-klub.cz
Hlavní činnost: Turistika, pravidelné přednášky, odkaz I. až III. odboje

VK F-M vznikl 28. října 2001 při příležitosti výročí vzniku Československa.

Činnost klubu je díky geografickému posazení zaměřena především do přírody - turistika, painball, survival, ekologie. Zpočátku se jednalo především o možnost výpomoci jiným (např. Českému svazu ochránců přírody), ale následně byly připraveny vlastní projekty. Věnované třeba odkazu II. odboje, naučné stezky, inormační cedule a mnohé další.
Ačkoliv členská základna Klubu F-M není velká, jeho sportovně-branné a turistické akce navštěvuje střídavě okruh třiceti lidí, a ve spolupráci s Klubem Ostrava se nyní věnuje velké řadě zajímavých aktivit.

Zobrazen celý projekt | Garant projektu: Petr Tryščuk | Informační e-mailVytisknout článek