Vlastenecký klub Působnost VK
Hlavní stránka Seznam projektů a akcí Návštěvní kniha Ke stažení Mail VK     KLUB PATRIOTYCZNY   WOŚCOJSKI KLUB - górnoserbski   VLASTENECKÝ KLUB   DOMOVINSKI KLUB   ISAMAALINE KLUBI   HEIMATKLUB   HJEMLAND KLUB     ! ! ! KOSOVO JE SRBSKO ! ! !   Více  
roh   Projekty sdružení roh

roh   Další informace roh
+ Ke stažení


roh   Vlastenecký klub roh
IČO: 26528177
DIČ: CZ26528177

Sídlo:
Kunčice pod Ondřejníkem 114
739 13

Kontakt:
777 103 532
informace@v-klub.cz

Transparentní bankovní spojení: 5678956789/5500

© V-klub, 2002-2007

NAVRCHOLU.cz

TOPlist

bonprix

бонприкс

http://o-chae.com


* Vzpomínka na Jana Palacha - 15.8.2004 Smrk

Přidáno dne 15. 08. 2004 (2444 přečtení)

Vlastenecký klub se předloni (2004) v srpnu organizačně přidal ke vzpomínkové akci časopisu ON na vrcholku Smrku (je myšlen Smrk v Moravskoslezských Beskydech). Jak možná víte (nebo už víte :-), na hřebenu (kousek od památníčku Johna Lennona) je také památníček Jana Palacha. Od roku 2003 se měly tyto akce u výročí narození J.Palacha konat pravidelně.

Pro letošní rok jsme první neděli (15.8.04) po výročí narození, rozhodli uctít Palachovu památku i letos. Oproti loňskému roku více symbolicky a to výstupem na vrchol a položením kytice u jeho památníčku.

Další kroky již plánujeme ve spolupráci se Společností Jana Palacha, jejíž předseda by v srpnu 2005 měl na Smrk s námi dorazit také. Dále bude na vrcholu instalována informační cedule pojednávající o Janu Palachovi. Tu již sice plánujeme od loňska, ale ještě se nedostala na pořadí aktivit. Snažíme se také vypátrat kdo a kdy mohylu postavil. Bohužel tato naše snaha dosud vyplynula naprázdno a také kroniky zatím své tajemství nevydaly.

 

Okolí památníku a památník sám je pravidelně návštěvníky hor udržován neboť na sousedním "Lenonovi" se zima a neúdržba projevila celkovým zhroucením kamenné mohyly.

A protože jsme nebyli jediní, kdo ten den u jeho památníku postál a kytku zanechal, zbývá nám naděje, že odkaz Jana Palacha stále žije.


Celý příspěvek | Počet názorů: 0 | Přidat názor | Informační e-mailVytisknout článek

roh   Přihlášení čtenářů roh

Jméno (přezdívka)
Heslo


Úprava osobního účtu

roh   Zajímavé odkazy roh
Totalita - web proti totalitním systémům.
Vlastenci! na www
Web o Horní a Dolní Lužici.
Moravský vlastenecký etnofolk.

rodina.lv
Vlastenci


GNU redakční systém phpRS
GNU redakční systém phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.